Misyon
İnsanın yaşadığı her yere, kültür ve eğitim kitaplarını ulaştırarak, insanlığın tekâmülüne hizmette bulunmak.


Vizyon
Her türlü pazarlama yöntemini, firmamızın yapısınavegünümüz ihtiyaçlarına uygun kullanarak, en yüksek verimde hizmet etmek.


Kısa Bilgiler
1996 yılında Nil, Tuna ve T.Ö.V. mağazalarının kitap ihtiyaçlarını temin maksadı ile kurulan Gökkuşağı Dağıtım, Cağaloğlu’nda 1.250 m2’lik alanda kitap dağıtım faaliyetine başladı.


1998 yılında Sürat YayınGrubu ve Kaynak Yayın Grubu’nun yurtiçi ve yurtdışı genel dağıtımcılığını da üstlenen Gökkuşağı Dağıtım, hizmet verdiği geniş coğrafya ve ürün çeşidi ile Türkiye’nin en büyük kitap dağıtımcılarından biri olmuştur.


Genişleyen iş hacmi sebebi ile 2006 yılında İkitelli Tek-er İş Merkezine taşınmıştır.


2009 Temmuz itibarıyla depo alanını genişleterek toplamda 3.500 m2’lik bir alanda faaliyetini sürdürmektedir.


21 ülke ve Türkiye içi 340 il/ilçedeki 1.210 kitapçıya, tedavüldeki 45.000’e yakın kitabın tedarik hizmetini vermektedir.


Kültür ve eğitim kitaplarının daha çok bölgede daha çok insana sergilenmesi ve satışının sağlanması maksadı ile Gökkuşağı Kitapçısı adında şimdilik Türkiye’de 75 franchise mağaza açan Gökkuşağı Dağıtım, yakın gelecekte mağaza sayısını arttırmayı hedeflemektedir.


Gökkuşağı Dağıtım, faaliyeti ile bağlantılı olarak sevkiyat,tahsilat ve satış argümanlarında özgün, modern yöntemler geliştirerek, kitapçı ve kitap dağıtımcılarını, kazançlı ve kurallı bir ticarete yönlendirmekte ve içinde bulunduğu sektöre dinamizm ve düzen getirmektedir.